Twoja baza wiedzy, informacji i inspiracji

Jedna branża, różne misje i potrzeby – identyfikacja wizualna dla fotografa

W świecie, w którym codziennie jesteśmy masowo uderzani reklamami z każdej strony, stworzenie wyróżniającej i przykuwające uwagę marki jest nie lada wyzwaniem. W Voska Studio wierzymy, że projekt nie może być kwestią przypadku, a przemyślanym tworem, który przenosi na wyżyny sukcesu. Chodzi, więc zatem o tworzenie autentycznych połączeń, poprzez przemyślany branding i design, który przyciąga odbiorców.

W tym poście chcemy pokazać Ci, że ta sama branża może mieć różne oblicza i trafiać do różnych grup docelowych. Zaprezentujemy projekty identyfikacji wizualnych stworzonych dla fotografów, w których kreatywność spotyka się z różnymi kierunkami wizualnymi. Te projekty nie dotyczą tylko samej estetyki, ale stanowią przekaz misji każdego z fotografów.

One Moment Photo

One Moment Photo to marka prowadzona przez fotografkę Sylwię. Marka One Moment Photo zrodziła się z miłości do fotografii naturalnej i prawdziwej. Główną gałęzią działań marki jest fotografia rodzinna i kobieca.

Słowa kluczowe, które określają markę to: ciepła, naturalna, stylowa i pozytywna. Paleta kolorów marki została oparta o barwy nawiązujące do kolorów ziemi: beż i zgaszoną zieleń. Kierunek wizualny marki w pełni nawiązuje do natury, będąc przy tym elegancki i stylowy. Stworzony projekt przekazuje spokój i sprawia, że odbiorca ma poczuć się zaopiekowanym podczas sesji zdjęciowej, w rodzinnej atmosferze.

INSTAGRAM: @_ONE_MOMENT_PHOTO

Karolina Borutyńska

Karolina Borutyńska to fotografka zajmująca się fotografią modową, portretową, plenerową i studyjną.

Słowa kluczowe, które określają markę to: czysta, niezawodna, z miłością do natury. Karolina jest miłośniczką morza, dlatego też kreacja marki nawiązuje swoją kolorystyką do nadmorskich klimatów. W palecie kolorów marki pojawił się przygaszony odcień koloru błękitnego, który stanowi odzwierciedlenie czystości i lekkości. Stworzony wizerunek podkreśla miłość do natury oraz poczucie estetyki, wyraża zamiłowanie do fotografii i pasję do tworzenia.

INSTAGRAM: @KAROLINA.BORUTYNSKA

White Balance Studio

White Balance Studio to studio fotograficzne zajmujące się głównie fotografią produktową.

Słowa kluczowe, które określają markę to: pewność siebie, innowacyjność i nowoczesność. White Balance Studio w swoich fotografiach stawia na odważne barwy i dynamiczne kadry. Odważna paleta kolorów skupiająca się wokół bieli i jaskrawych akcentów nawiązuje zatem działalności marki. Neonowe barwy nie tylko przyciągają uwagę, ale również podkreślają silną pozycję marki i jej nowatorski charakter.

INSTAGRAM: @WHITE_BALANCE_STUDIO_

Marta D. Studio

Marta D. Studio to studio prowadzone przez kobietę, zajmujące się fotografią ślubną z nastawieniem na sesje wyjazdowe.

Marzeniem Marty było stworzenie wizerunku nawiązującego do stylu boho. Styl boho w fotografii odnosi się do luźnej i artystycznej estetyki. Charakteryzuje się ona zazwyczaj naturalnymi, nieskładnie ułożonymi kadrami, miękkim światłem i wyrazistymi kolorami. Dzięki temu powstała wyjątkowa kreacja na bazie miękkiej palety kolorów, opartej na stonowanych odcieniach beżu i brązu. Kolor akcentujący w postaci przełamanej czerwieni stanowi element ożywiający i nadaje kreatywnego charakteru. Stworzony wizerunek jest swego rodzaju opowieścią o sesjach zdjęciowych wykonywanych w niezwykłym, naturalnym otoczeniu oraz tworzeniu romantycznej atmosfery.

Ann Madison

Ann Madison to marka osobista, tworzona przez kobietę. Marka poza działalnością fotograficzną, działa również na rzecz równości płci, inspiruje inne kobiety i promuje ich udział w różnych dziedzinach życia.

Fotografia kobieca i działania na rzecz kobiet to obszary, które angażują się w wyrażanie tożsamości, doświadczeń i siły kobiet zarówno w dziedzinie sztuki, jak i w społeczeństwie. Słowa kluczowe, które określają markę to: kobiecość, elegancja, odwaga, siła i wsparcie. Stworzony wizerunek jest elegancki i kobiecy. Odzwierciedla wyjątkowość i wpływowość marki. Kojarzy się z wielką siłą, niezależnością i zaangażowaniem. Manifestuje fotografię jako narzędzie do opowiadania historii kobiet, zarówno tych wybitnych postaci, jak i tych codziennych bohaterek.

Zajmujesz się fotografią?
Potrzebujesz unikatowej kreacji dla swojej marki?
Zamów projekt